• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

نشست تخصصی طرح سرشماری صنعت چاپ استان تهران

نشست تخصصی طرح سرشماری صنعت چاپ استان تهران
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران؛ در این نشست که با حضور علی اکبر ابراهیمی مدیرکل امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضا بشردوست معاون توسعه و نظارت و کارشناسان این حوزه به میزبانی علی فروزانفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و عبدالرضا علی‌پناه معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای برگزار شد، چهار موضوع سرشماری آماری صنعت چاپ، آموزش، جشنواره و بازرسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علی اکبر ابراهیمی، مدیرکل امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حوزه‌های مطرح در طرح سرشماری صنعت چاپ، عنوان کرد: طرح جمع‌آوری اطلاعات آماری جامع از صنعت چاپ در حوزه‌های مختلف شامل نیروی انسانی، ناوگان و ماشین‌آلات و مواد اولیه‌ای که در حوزه چاپ استفاده می‌شود، اجرا خواهد شد.

ابراهیمی در خصوص هدف طرح سرشماری جامع صنعت چاپ کشور، اظهار داشت: جمع‌آوری اطلاعات می‌تواند به برنامه‌ریزی و سیاست‌های کلان صنعت چاپ کمک کند. به طور قطع داشتن آمار صحیح و دقیق از این حوزه می‌تواند در بحث هدایت سرمایه در صنعت چاپ کشور مفید باشد.

وی افزود: در این نشست به نتایج خوبی در موضوعات مطرح شده رسیدیم از جمله اینکه کمیته مشترکی از اداره چاپ و نشر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران جهت اجرای طرح سرشماری استان تهران راه‌اندازی شود. در حوزه آموزش هم با همکاری دو اداره مذکور، آموزش‌های فنی و محتوایی مورد نیاز علاقمندان و فعالان این حوزه برنامه‌ریزی و در دستور کار قرار بگیرد.

ابراهیمی با بیان اینکه سال گذشته همکاری‌های خوبی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در خصوص بازرسی‌ها داشتیم، عنوان کرد: امیدواریم امسال هم با همت بیشتری و با برخورداری از نیروهای کیفی بیشتر بازرسی‌ها در دو حوزه فنی و محتوایی به خصوص صیانت از زبان و ادبیات فارسی صورت گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: موضوع جشنواره هم موضوع دیگری بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و نتایج خوبی در راستای هم‌افزایی و مشارکت در برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره صنعت چاپ سال جاری حاصل شد.

عبدالرضا علی‌پناه معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در خصوص نحوه اجرای طرح سرشماری، ابراز کرد: با توجه به اینکه عمده چاپخانه‌های کشور در استان تهران قرار دارد و طرح سرشماری و آمارگیری از چاپخانه‌ها در استان تهران نسبت به سایر استان‌ها گسترده‌تر است، مقرر شد که این طرح با همکاری اداره کل چاپ و نشر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اجرایی شود. طی هفته‌های آینده نیز شیوه‌نامه اجرایی طرح تدوین خواهد شد. امیدواریم این طرح بزرگ در تابستان امسال در سطح استان تهران به طور کامل انجام شود.

علی پناه افزود: همچنین در این نشست راجع به مشکلاتی که در حوزه سامانه چاپ وجود دارد نیز طرح موضوع شد و قرار بر این شد، از طرف آقای ابراهیمی پیگیری‌های لازم صورت بگیرد تا ارباب رجوع با مشکلات کمتری در این حوزه مواجه شود.

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، چاپ و بسته بندی است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *