• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

۶ سبک تاثیرگذار طراحی بسته بندی قهوه

۶ سبک تاثیرگذار طراحی بسته بندی قهوه

برندهای تولیدکننده قهوه بیش از پیش رو به سوی بسته‌بندی‌های طراحی محور برای خلق تجربیات خاطره‌انگیز روی آورده‌اند.اگر دو سال گذشته فقط یک چیز را به ما آموخته باشد آن این است که هیچ محدودیتی باعث کاهش مصرف قهوه در مردم نخواهد شد. حتی اگر نتوانند قهوه خود را به صورت روزانه در کافه مورد علاقه‌شان بنوشند، بسیاری ترجیح می‌دهند تا یک لیوان قهوه عالی را در شرایط آسایش در منزلشان بخورند.

افزایش تقاضا برای سفارش آنلاین قهوه بسیاری از خرده‌فروشان را بر آن داشت که دوباره به چگونگی بسته‌بندی محصولشان فکر کنند و زودتر به فکر راه چاره باشند. بسته‌بندی قهوه شما تنها نقش محافظت‌کننده برای تازه نگهداشتن دانه‌های قهوه از مرکز برشته کردن تا درب منزل خریدار را برعهده ندارد. یک بسته‌بندی خوب کمک می‌کند تا شخصیت برند و داستانش شکل بگیرد و نقل شود که این موضوعی بسیار مهم است چنانچه می‌خواهید ارتباطی طولانی با خریدارانتان داشته باشید و وفاداری به برند را نزد آنان ایجاد کنید. در ادامه ۶ سبک تاثیرگذار طراحی بسته بندی قهوه را برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

۱- آرامش در بسته‌بندی

پس از چند سال پرآشوب، مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها به یک اندازه به دنبال آرامش در همه جنبه‌‌های زندگی خود هستند. در سال های آتی، ما شاهد خواهیم بود که بسته‌بندی قهوه این احساس را به رسمیت می‌شناسد و رنگ‌های آرامش‌بخش را در نمونه‌ کارهای ساده به کار می‌گیرد. هدف این سبک طراحی بسته‌بندی، خلق تجربه‌ای دلپذیر و خوشایند است مانند خود قهوه‌ای که نوشیده می‌شود.

طراحی بسته بندی قهوه سبک آرام بخش

۲- متن خارج از مرکز- طراحی مرکزی

این یک باور نادرست معمول است که یک طرح خوب نیاز به عناصری همچون عکس‌ها و تصویرسازی دارد اما در سالهای آتی، تایپوگرافی در مرکز صحنه قرار گرفته است. با این گرایش، تایپ‌فیس‌های پیچیده بر بسته‌بندی قهوه چیره شده‌اند و ارایه‌دهنده نوعی هنر بر روی بسته‌بندی هستند. انتظار می‌رود که زیبایی‌شناسی بر خوانایی مقدم باشد آنهم با حروف در رنگ‌های پرجنب‌وجوش و متضاد. این نگرش می‌تواند به ویژه برای برندهایی با نام‌های قوی و کیفیت‌های عالی که باید با متن‌های برجسته در کانون توجه باشند، صدق کند.

۳- زیبایی‌شناختی Y2K

ویژگی‌های زیبایی‌شناختی Y2K میان سال‌های دهه ۱۹۹۰ تا ابتدای ۲۰۰۰ دوباره ظاهر شد نه‌تنها در حیطه مد و طراحی بلکه در طراحی بسته‌بندی قهوه. این گرایش با نئون‌های آبی و صورتی کم‌رنگ در برابر پس‌زمینه‌های نقره‌ای و سفید که با اشکال هندسی لایه‌بندی شده‌اند برای ایجاد یک حاشیه از سایرین متمایز می‌شود. این روش با اینکه سبکی آینده‌نگرانه است اما تا حدودی نیز حس نوستالژیک دارد و باعث می‌شود تا از نظر مصرف‌کنندگان جذاب باشد.

طراحی بسته بندی قهوه سبک زیبایی‌شناختی Y2K

۴- به‌کارگیری موثر مواد اولیه خام

نگرانی مصرف‌کنندگان برای محیط‌زیست در سال‌های اخیر رشد زیادی کرده است و کسانی که به مسایل و ارزش‌های زیست‌محیطی مورد توجه قرار گرفته توسط برندها می‌نگرند، بیشتر شده است. به‌کارگیری مواداولیه اخلاقی و قابل کمپوست برای بسته‌بندی در سال ۲۰۲۱ عمومیت بیشتری گرفت و در ۲۰۲۲ حاکی از طرح‌هایی است که نشان می‌دهد مواداولیه خام بسته‌بندی از چه ساخته شده است.

فلسفه کاری در عناصر مینیمال و نیز چاپ بر روی بافت‌های خاکی و سفید استخوانی بنا شده است. این طرح‌ها راهی موثر برای نشان دادن این ایده است که شما در مورد پایداری برندتان جدی هستید.

طراحی بسته بندی قهوه سبک به‌کارگیری موثر مواد اولیه خام

۵- لایه‌بندی رنگ‌ها

سری کارهای Cut’n’ paste در لایه‌های رنگی مات، گرایش جدید دیگری است برای برندهای تولیدکننده قهوه که به دنبال موفقیت در بازار حساس به مسایل زیست‌محیطی هستند.

امسال ما بیشتر شاهد تمرکز بر لایه‌بندی رنگ‌ها و اشکال هندسی، افکت‌های و کاغذهای برش‌خورده و بافت‌های خام هستیم که باعث ایجاد ماهیتی شبیه مواد قابل بازیافت می‌شوند. این کار که در مجموع بیشتر شبیه هنر کلاژ است امکانات بی‌پایانی دارد و هنر این گرایش این است که می‌تواند پرجنب‌وجوش و یا آرام باشد متناسب با فلسفه برند شما.

طراحی بسته بندی قهوه سبک لایه بندی رنگ ها

۶- تصویرسازی‌های کودکانه

پس از چند سال نه‌چندان شاد، مصرف‌کنندگان به دنبال کمی سرزندگی و اوقات خوش در زندگی می‌‌گردند. این موضوع در بسیاری از گرایش‌های طراحی سال ۲۰۲۲ منعکس شده است.

در ۲۰۲۴ ما انتظار بسته‌بندی‌های قهوه را داریم که بعضا عجیب هستند و گاهی نیمه‌جذاب و نیمه‌هجوآمیزند تا بتوانند خنده را بر لب خریداران بنشانند. در هر صورت، برندهای قهوه از این تاکتیک برای برقراری ارتباط با جنبه کمتر جدی شخصیت برند خود استفاده می‌کنند و کمی سبکی و حال خوب را منتقل می‌کنند.

اشتراک گذاری در:

2 Comments

  1. سلام، ما یه کافه جمع وجور داریم که نیاز به دیزاین محیطی داره، سایتتون دیدم خیلی خوشم اومد باسلیقه و زیبا، همه چی سرجای خودش، انتخابات خوب، شما امکان طراحی و دیزاین داخلی کافه رو هم میتونید انجام بدید؟

    1. درود بر شما. متاسفانه ما در حوزه دیزاین و طراحی محیطی فعالیت نداریم. باید با شرکت هایی که در حوزه طراحی محیطی کار می کنن ارتباط داشته باشید. نمونه های خارجی کافه و بارها رو قبل از سفارش دیزاین ببینید بعد وارد مذاکره بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *