• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

تبلیغات ایرانی Digital Replacement در بازی پورتو و بنفیکا

تبلیغات ایرانی Digital Replacement در بازی پورتو و بنفیکا

امروزه در کشورهای مختلف جهان، سبک تبلیغاتی جدیدی در اطراف زمین بازی‌های فوتبال منتشر شده است. این نوع تبلیغات با تکنولوژی digital replacement برای بیننده‌های هر لوکیشن قابلیت نشان دادن دارند. تا پیش از این تکنولوژی، تبلیغ در زمین بازی تنها با استفاده از تابلوهای چاپی و استاتیک امکان‌پذیر بود. در نهایت ورزشگاه‌ها توانستند با آوردن مانیتورها به دور زمین، جذابیت و درآمدزایی این ابزار تبلیغاتی را دوچندان کنند. اما حالا چند سالیست که با تکنولوژی جایگذاری یا همان Digital Replacement، قابلیت جدیدی به تابلوهای دور زمین اضافه شده است. بینندگان تلوزیون در هر کشور یا منطقه ای باشند می توانند تبلیغات مربوط به همان کشور را در پخش فوتبال ببینند.

Virtual Advertising یا همان Digital Replacement در تبلیغات ورزشی چیست؟

یکی از موقعیت‌هایی که فرصت نوآوری را برای تبلیغات ورزشی در استادیوم فراهم می‌کند تبلیغ روی صفحه نمایش و تبلیغات مجازی LED است. technology replacement به بازاریابان این امکان را می‌دهد که با ارائه تعداد زیادی «فید» دیجیتالی برای هر مخاطب، تبلیغات تابلوی محیطی خود را به گونه‌های مختلف، به مخاطبان هدف برسانند. این نوع تبلیغ همچنین به نام Virtual Replacement Perimeter Overlay نیز شناخته می‌شود.

تبلیغات Digital Replacement دور زمین فوتبال

در این تکنولوژی تبلیغات مجازی که پیش از این طراحی و آماده شده‌اند، با استفاده از فناوری دیجیتال در برنامه‌های پخش تلویزیونی جایگذاری می‌شوند. ناشران تبلیغ معمولا در زمان‌هایی که مخاطبان بازی، ارتباط منطقه‌ای با بازی ندارند، از این تکنولوژی استفاده کرده و تبلیغاتی که در زمین بازی منتشر میشود را با تصاویر مجازی پر می‌کنند. 

در این تکنولوژی، بیننده تصور دارد که تبلیغی که در تلویزیون مشاهده می‌کند، همان تصویری است که واقعا در زمین بازی نصب شده است. در حالی که امکان تعویض این تبلیغ هم وجود دارد. در واقع تبلیغات محلی را در یک رویداد بین‌المللی مثل مسابقه مهم فوتبال جایگزین می‌کنند. به این ترتیب بینندگان در هر نقطه از جهان تبلیغی را خواهند دید که آگهی‌دهندگان محلی سفارش داده‌اند.

حداقل چند دقیقه می‌توان تبلیغ کرد؟

طبق بررسی‌های انجام شده از شرکت های تبلیغاتی ایرانی که در تبلیغات تلویزیونی با صداوسیما همکاری می‌کنند، گویای این است که حداقل زمانی که virtual advertising در طول ۹۰ دقیقه بازی به برندها فروخته می‌شود، ۱۰ دقیقه است. هزینه اکران این تبلیغ هم با توجه به دقایقی که تبلیغ جایگذاری شده باشد، محاسبه می‌شود.

نکته جالب اینکه هزینه این تبلیغات برای شرکت تبلیغ دهنده به مراتب از هزینه تبلیغ در پخش زنده صداوسیما یا تعرفه خرید تابلوهای دور زمین لیگ ایران پایین‌تر است. تنها راه جلوگیری از پخش این تبلیغات فارسی از سوی مدیران رسانه ملی، این است که بی‌خیال یک بازی مهم و پربیننده مثل نمایش طارمی در مصاف با بنفیکا شوند که تقریبا غیرممکن است.

تبلیغات Digital Replacement در بازی پورتو فوتبال

تکنولوژی تبلیغات پخش مستقیم

تکنولوژی درج مجازی اغلب از تکنیک‌های خودکار و هوشمند مانند تشخیص خودکار محدوده زمین بازی، تشخیص خودکار برش‌ها، عبور بازیکن‌ها، تشخیص سطح زمین بازی و تشخیص لوگوهای موجود برای جایگزینی لوگو استفاده می‌کند.

کنترل تصویری اثر، معمولاً توسط یک اپراتور انجام می‌شود، اما سیستم‌های جدید فرصتی را ایجاد کرده‌اند که از اپراتور پخش به طور لحظه‌ای استفاده گردد. این کار از طریق ادغام فناوری LED نسل بعدی، اپتیک ویژه و نرم‌افزارهای پیشرفته به روند تولید و پخش مکان و زمینه انجام می‌شود. تبلیغات محیطی بدون وقفه در زمان واقعی پخش ادغام می‌شوند و این امکان را به شرکت‌ها می‌دهند تا محتوای شخصی‌سازی شده را به هر زبانی که مخاطبان آن پخش دارند، برای آنها  ارائه دهند؛ همچنین این فرصت برای آژانس‌های تبلیغاتی فراهم می‌شود که موقعیت تبلیغ را به صاحبان مشاغل و برندها در هر منطقه بفروشند.

چرا تبلیغ در برخی لحظات بازی بی‌کیفیت بود؟

در این بازی تبلیغ ۴ برند ایرانی اجرا شد. باسلام، موسسه مالی ملل، رونیکس و رامک. اجرای تبلیغات خوب پیش می‌رفت تا جایی که مه ورزشگاه را فرا گرفت. با آمدن مه کیفیت Virtual Ads پایین آمده و پس از برگزاری انتقادهایی را نیز در پی داشت.

ظاهرا برخی از آژانس‌های تبلیغات Virtual ads بازی‌های فوتبال راهکاری برای این رخداد ندارند و در صورت مه‌گرفتگی در بازی، یا به Replacement تبلیغ با همان کیفیت نامطلوب ادامه می‌دهند یا نمایش تبلیغ را متوقف می‌کنند. که تحقیقاً مجری ایرانی این تبلیغات یا صداوسیما تصیم به ادامه نمایش تبلیغ گرفته‌اند.

تبلیغات رامک در بازی فوتبال بنفیکا و پورتو قبل از مه
تبلیغات جایگزین در بازی های فوتبال
تبلیغات جایگزین رونیکس در بازی فوتبال پورتو و بنفیکا

آیا جایگذاری تبلیغ دور زمین بازی پورتو-بنفیکا قانونی بوده؟

تقابل حساس و سنتی بنفیکا و پورتو مهمترین مسابقه لیگ پرتغال و یکی از حساس‌ترین جدال‌ها در لیگ‌های باشگاهی اروپا با چند تبلیغ فارسی از شبکه ۳ تلویزیون ایران پخش شد! برخی بینندگان ایرانی تصور کردند که با پخش این تصاویر پای جعل و تحریفِ صداوسیما در میان است اما اینبار خبری از سرقت یا تغییر و ترفند تلویزیون ایران در کار نبوده است

تبلیغات اطراف زمین فوتبال که چندی پیش و در پخش لیگ پرتقال در صداوسیما صورت گرفت، مرحله جدیدی از تبلیغات تلویزیونی را برای برندهای ایرانی و آژانس‌های تبلیغات TVC آغاز نمود. مسابقه بنفیکا-پورتو که چندی پیش از صداوسیما پخش شد، از معدود دفعاتی بود که از این تکنولوژی در کشور ما به‌صورت رسمی استفاده می‌شد.

براساس تحقیقات، برخلاف آنچه که حدس زده می‌شد، Replacemet رسمی انجام شده و شبکه ۳ با خرید حق بخش بازی پورتو-بنفیکا، طی یک همکاری رسمی با یک آژانس تبلیغاتی خارجی، که مجری اجرای این سبک تبلیغ در آن بازی بوده، تبلیغات دور زمین این بازی را با هماهنگی و پرداخت هزینه به آژانس خارجی با تبلیغ برند‌های ایرانی جایگذاری کرد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *