• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

بررسی مجدد فیلترینگ گوگل پلی در کارگروه فیلترینگ دولت

بررسی مجدد فیلترینگ گوگل پلی در کارگروه فیلترینگ دولت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به رفع فیلتر گوگل‌پلی اعلام کرد که رفع فیلتر از این پلتفرم برای سومین بار هفته آینده در کارگروه فیلترینگ بررسی خواهد شد.

وزیر ارتباطات پیش از این هم از درخواست و تلاش برای رفع فیلتر از گوگل‌پلی خبر داده بود. برای نمونه تیرماه ۱۴۰۲، وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که کمیته فیلترینگ درخواست بازگشایی گوگل‌پلی را رد کرده است. فیلتر گوگل‌پلی علاوه بر به خطر انداختن کاربران در عدم امکان به‌روز‌رسانی اپلیکیشن‌هایشان، ضررهای میلیاردی هم به صنعت بازی کشور وارد کرده است.

حالا وزیر ارتباطات در مورد درخواست مجدد رفع فیلتر از گوگل پلی خبر داده و گفت:‌ «ما رفع فیلتر گوگل‌پلی را دو بار به کارگروه بردیم و برای سومین بار قبل از سال جدید این موضوع مطرح شد. امیدوارم در جلسه آتی که هفته بعد است دوباره دوستان همراهی کنند که این اتفاق بیفتد.»

او ادامه داد: «کارگروه ۱۲+۱ عضو دارد؛ ۱۲ عضو که صاحب رای هستند و مرکز ملی فضای مجازی که سیزدهمین عضو است. وزارت ارتباطات هم یکی از این ۱۳ عضو است و دولت کلا شش رای دارد. عملا اکثریت با نمایندگان دولت نیست و باید جمعی تصمیم گرفته شود.»

وزیر ارتباطات در واکنش به رفع فیلتر سایر شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که مرجع کارگروه فیلترینگ است و وزارت ارتباطات یک رای از ۱۳ رای را دارد.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *