• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

اسپاتیفای از مرز ۶۰۰ میلیون کاربر عبور کرد

اسپاتیفای از مرز ۶۰۰ میلیون کاربر عبور کرد

اسپاتیفای اعلام کرد که این سرویس اکنون بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. طبق گزارش درآمد سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ این شرکت، در این سه‌ماهه ۲۸ میلیون کاربر اضافه شده‌اند که دومین جذب بزرگ فصلی در تاریخ این شرکت محسوب می‌شود. همچنین اسپاتیفای اکنون ۲۳۶ میلیون مشترک پریمیوم دارد که نسبت به سه‌ماهه گذشته ۴ درصد افزایش یافته است.

براساس گزارش ورج، تعداد کل کاربران فعال ماهانه اسپاتیفای با ۵ درصد افزایش به ۶۰۲ میلیون نفر رسیده است. این شرکت مستقر در سوئد اعلام کرد که درحال‌حاضر، این پلتفرم بیش از ۲۳۶ میلیون کاربر پریمیوم دارد که رشد سالانه ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. در سال ۲۰۲۳ اسپاتیفای برای اولین‌بار قیمت‌های اشتراک پریمیوم خود را در ایالات متحده از ۹.۹۹ دلار در ماه به ۱۰.۹۹ دلار افزایش داد. البته به گفته این شرکت این رشد مشترکان مربوط به دیگر کشورها و آمریکای لاتین است که ۳۵ درصد از کل کاربران پریمیوم را تشکیل می‌دهند.

رشد کاربران اسپاتیفای در سال 2023

رشد کاربران اسپاتیفای در سال ۲۰۲۳

اسپاتیفای در سال ۲۰۲۳ با رشد ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل ۳.۷ میلیارد یورو درآمد کسب کرد. زیان عملیاتی این شرکت ۷۵ میلیون یورو بوده که کمتر از زیان ۲۳۱ میلیون یورویی در سال گذشته برای مدت مشابه است. همچنین درآمد تبلیغاتی این شرکت با ۱۲ درصد رشد سالانه به بالاترین رقم تاریخ این شرکت یعنی ۵۰۱ میلیون یورو رسیده است.

میانگین درآمد از هر کاربر نیز افزایش یافته است و اکنون به ۴.۶۰ یورو رسیده، در سه‌ماهه گذشته این رقم ۴.۳۴ یورو و در سه‌ماهه مشابه سال قبل ۴.۵۵ یورو بوده است.

این شرکت اخیراً به دلیل انتقادهای مداوم از سیاست‌های جدید اپ استور اپل خبرساز شده است. اپل قصد دارد از شرکت‌هایی که می‌خواهند اپلیکیشن‌ها را به‌صورت سایدلودینگ توزیع کند، کارمزد دریافت کند. مشخص نیست که آیا این رابطه پرتنش ارتباطی با امتناع اسپاتیفای از عرضه اپلیکیشن اختصاصی برای هدست ویژن پرو اپل دارد یا خیر.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *