• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

مایکروسافت جلوی ترفند کاربران برای گول‌زدن هوش مصنوعی کوپایلوت را می‌گیرد

مایکروسافت جلوی ترفند کاربران برای گول‌زدن هوش مصنوعی کوپایلوت را می‌گیرد

گزارش تازه بلومبرگ از اقدامات مایکروسافت برای افزایش امنیت کوپایلوت خبر می‌دهد. ردموندی‌ها از چند ماه پیش کوپایلوت را به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار دادند؛ اما در برخی مواقع، کاربران حین استفاده از آن با نتایج عجیبی برخورد کرده‌اند. بروز این نتایج، برخی کاربران را بر آن داشت که با ترفندهایی، کوپایلوت را گول بزنند. به‌عنوان مثال، چت‌بات مایکروسافت به یکی از کاربران خودکشی را توصیه کرده بود! در این بین اما برخی افراد با سوءاستفاده از ضعف کوپایلوت، به‌دنبال منافع شخصی خود و مقاصد شرورانه بوده‌اند.

مایکروسافت برای مقابله با این نقص، ابزاری را توسعه داده که با شناسایی حملات مستقیم و غیرمستقیم، آن‌ها را شناسایی و مکالمه را قطع کند. به‌کارگیری این ابزار در کوپایلوت حالا احتمال تولید پاسخ‌های نامطلوب را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. تمام این‌ها با قابلیتی به‌نام Prompt Shield به‌ ارمغان می‌آیند. توسعه‌دهندگان نسخه‌های سفارشی کوپایلوت نیز می‌توانند از این ابزار برای بهبود امنیت چت‌بات خود بهره‌گیری کنند.

مایکروسافت به‌زودی این ابزار پیشرفته را به کوپایلوت می‌آورد و احتمالاً برای مقابله با این نوع حملات (چه از سوی کاربر عادی و چه از سوی مهاجمان) جریمه‌هایی را در نظر بگیرد. به‌عنوان مثال، شاید چت‌بات توسط کاربر به‌مدت محدودی از دسترس خارج شود تا موج حملات کاهش پیدا کند. با به‌کارگیری تکنیک‌های مهندسی جدید در چت‌بات کوپایلوت، احتمالاً این ابزار هوش مصنوعی دیگر پاسخ‌های غیرمرتبط نخواهد داد.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *