• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

شش نکته در طراحی بسته‌بندی محصولات ویژه کودکان

شش نکته در طراحی بسته‌بندی محصولات ویژه کودکان

بسته‌بندی برای محصولات غذایی کودکان، باید سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد. اما این کمی مشکل است؛ زیرا شما باید روی خط ظریف جذب همزمان بچه و والدین یا مراقبین کودک، قدم بردارید. اگر هر یک از طرفین علاقه‌مند نباشد، احتمالا این محصول خریداری نخواهد شد. پس چطور این کار را انجام می‌دهید؟

طراحی بسته بندی ازدیدگاه کودک

تصاویر باید با بچه‌ها را مخاطب قرار دهند زیرا این چیزی است که بیشترین جذابیت را برایشان خواهد داشت. با این حال، طراحی باید با خصوصیات محصول هماهنگ باشد. اگر این یک محصول طبیعی و سلامتی‌آور باشد، پس رنگ‌های نئون و گرافیک مسخره ممکن است راهی مناسبی برای این کار نباشد، زیرا آن‌ها معمولا غذاهای تجاری‌تری که مواد پاکیزه‌ای ندارند را نشان می‌دهند. طراحی هر چه که هست، باید تازه و مهیج باشد.

نظرسنجی از والدین کودک درباره بسته بندی

تصاویری که برای بچه‌ها جذاب هستند، باید با بزرگسالان حرف بزنند. در مورد آن فکر کنید: احتمال دارد کودک بسته را پیش والد خود بیاورد و بخواهد که آن را خریداری کند. بزرگسال پس از آن احتمالا بسته را بررسی و بازبینی خواهد کرد، برای این‌که ببیند چه چیزی هست و چه چیزی داخل آن وجود دارد. والد یا مراقب معمولا حرف آخر را می‌گوید که آیا محصول خریداری می‌شود یا نه.

در نظر گرفتن محدوده سنی کودک

بلوغ و سلایق به سرعت از نوپا به کودک به نوجوان و به جوان تغییر می‌کند. اگر طراحی برای مخاطبان ناکافی باشد، هدف در مقیاس بزرگی از دست خواهد رفت. اگر شما چندین دامنه سنی را هدف قرار می‌دهید، احتمالا بیشتر از یک محصول برای کودک، کالایی خانوادگی خواهد بود، با تاکید بیشتر بر بخش والدین. با این وجود، اطمینان حاصل کنید که طراحی هنوز برای محدوده سنی جداگانه جذاب است.

طراحی بسته بندی اسباب بازی کودکان

استفاده مناسب از کاراکترهای مصور

کاراکترها، مخصوصا برای سنین جوان‌تر، برای ایجاد هیجان و علاقه به همان بخش مناسب هستند. برای سنین بالاتر، کاراکترها می‌توانند بیش از حد نابالغ به نظر بیایند، در این صورت طراحی باید سرگرمی، گرافیک رنگارنگ و تصاویر را ترکیب کند تا آن محدوده سنی را مخاطب قرار دهد.

پژوهش در رسانه های مختلف کودک

به منظور تعیین این‌که چه سبک‌های طراحی بیشتر با مخاطبان حرف می‌زنند، رجوع به سایر رسانه‌هایی که کودکان آن سن در ارتباط هستند – نمایش‌های تلویزیونی محبوب، سری کتاب‌ها، بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها- می‌تواند کمک‌کننده باشد. دانستن آنچه که در میان محدوده سنی محبوب است می‌تواند مفید باشد تا اطمینان حاصل کنید که محصول شما متناسب یا تکمیل‌کننده آن مجموعه است.

ایجاد بازی و سرگرمی در بسته بندی

اگر جایی روی بسته دارید، چیزهای سرگرم‌کننده‌ای برای انجام دادن توسط بچه‌ها داشته باشید. اغلب اوقات بچه‌ها زمانی که بسته جلوی‌شان است اسنک یا غذا می‌خورند و درنهایت پکیج را خواهند خواند. حتی پس از فروش هم فعالیت بسته ادامه می‌یابد. اگر این یک تجربه عالی همه‌جانبه باشد، محصول احتمالا یک فروش دوباره خواهد دید. فعالیت‌ها، جوک‌ها، داستان‌ها و بازی‌ها یک راه عالی برای درگیر نگه داشتن بچه و یک ارزش افزوده برای محصول است. بازی‌های مختلف در بسته‌بندی‌های مختلف در یک گروه، فروش مکمل (cross-selling) را سبب می شود.. اگر فضایی روی پکیج ندارید، داشتن یک لینک را برای فعالیت آنلاین در وب‌سایت خود یا یک برنامه بازی سرگرم‌کننده که خودتان ایجاد کرده‌اید، در نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *