• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

با دستور نهاد قضایی، تپسی مجبور به حذف «عجله ندارم» شد

با دستور نهاد قضایی، تپسی مجبور به حذف «عجله ندارم» شد

«از ابتدای هفته جاری، گزینه « عجله ندارم » به دستور قضایی از اپلیکیشن تپسی حذف شده است. به‌نظر می‌رسد که با توجه به تمرکز ماه‌های اخیر نهاد‌های نظارتی بر قیمت تاکسی‌های آنلاین، درحال‌حاضر رویکرد این نهاد‌ها به‌سمت حذف گزینه‌هایی است که باعث هرگونه تغییر قیمت می‌شوند.»

گزینه «عجله ندارم» در دی‌ماه ۱۴۰۲ به تپسی اضافه شده بود و با انتخاب آن، دراِزای انتظار بیشتر برای قبول سفر، ۱۵ درصد از هزینه عادی سفر کاسته می‌شد؛ امکانی که در مقابل گزینه «عجله دارم» در اختیار کاربران این تاکسی اینترنتی قرار داده شده بود و تپسی مدعی بود که «این گزینه در فاصله کوتاهی از رونمایی، با استقبال خوبی مواجه شده است».

آن زمان «احمد اصانلو»، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، سرویس‌های اسنپ و تپسی را تهدید کرد که اگر گزینه «عجله دارم» را حذف نکنند، پرونده‌هایشان تا صدور حکم پیگیری می‌شود. سازمان تعزیرات این قابلیت را مصداق گران‌فروشی دانسته بود و مقاومت تاکسی‌های اینترنتی در برابر این تهدید، چندان نپایید.

تپسی در آن زمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی احضار «میلاد منشی‌پور»، مدیرعامل وقت این شرکت، از سوی سازمان تعزیرات، گزینه «عجله دارم» را غیرفعال کرده است. البته برخلاف «اسنپ» که به‌کلی این گزینه را حذف کرده بود، تپسی تا مدتی همچنان گزینه «عجله دارم» را نمایش می‌داد، اما با انتخاب آن، پیغام «این گزینه به دستور سازمان تعزیرات حکومتی از دسترس شما خارج شده است» به کاربران نمایش داده می‌شد.

تپسی در بیانیه‌ای که درباره حذف «عجله دارم» منتشر کرد، سهم سفر‌هایی با گزینه «عجله دارم» را ۱۰ درصد و سهم سفر‌هایی با گزینه «عجله ندارم» را ۲۰ درصد از کل سفر‌ها اعلام کرده بود و استقبال از «عجله ندارم» را «گواه نگاه تپسی به ارائه خدمات متنوع با در نظر گرفتن نیاز‌های مختلف کاربران» دانسته بود.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *