• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
 • تلفن: 02188283411

بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ

بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی ۴۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه دارد، بنابراین یک سرویس ایمیل مارکتینگ مناسب می‌تواند علاوه‌ بر کاهش هزینه‌های کمپین‌های بازاریابی، بیشترین بازخورد را از بازار هدف داشته باشید. اما طراحی و تدوین یک ایمیل تأثیرگذار آن‌قدرها هم کار ساده‌ای نیست و از طرفی بدون کمک گرفتن از ابزار نمی‌توان نتایج را به‌ راحتی ارزیابی کرد.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

از بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) برای ارتقاء ارتباط با مشتریان مختلف استفاده می‌شود. در این روش، محصول یا خدمتی در یک ایمیل به مشتری هدف معرفی خواهد شد. با توجه به اینکه در این روش برای جامعه مشخصی از مخاطبان یک ایمیل اختصاصی ارسال می‌شود و ارسال آن نیز هزینه‌ مالی برای کسب و کار آن‌چنانی در مقایسه با روش‌های دیگر ندارد، بنابراین ایمیل مارکتینگ یکی از سودآورترین کانال‌های بازاریابی مستقیم خواهد بود.

هنگامی که می‌خواهید نام تجاری خود را معرفی کنید یا محصول و خدمتی خاص بفروشید، بهترین ابزار برای انجام یک کمپین مؤثر، بازاریابی ایمیلی است. با توجه به اینکه در این روش بازاریابی، مشتری یا مخاطب به خواست خود ایمیل شخصی‌اش را در اختیار کسب‌وکار قرار می‌دهد، می‌توان گفت که زمینه برای ارتباط بیشتر و عمیق‌تر با مشتری فراهم است. چون مشتری از قبل تمایل خود را برای برقراری ارتباط از طریق ایمیل، اعلام کرده است، بنابراین ایمیل مارکتینگ می‌تواند مؤثرترین شیوه‌ی بازاریابی باشد.

کسب و کارها از طریق ایمیل مارکتینگ موارد زیر را هدف قرار می دهند:

 • معرفی محصولات جدید
 • اطلاع‌رسانی در مورد تخفیف‌ها و جشنواره‌های فروش
 • تبریک تولد مخاطبان
 • ایمیل تغییر رمز عبور
 • ارسال پیش‌فاکتور یا فاکتور خرید
 • ارسال رسید پرداخت الکترونیکی
 • پرسیدن نظرات مشتریان در مورد محصولات و خدمات مختلف
 • ارسال خبرنامه یا اطلاع‌رسانی برای کمپین‌های جدید

دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ به این دلیل اهمیت دارد که نقطه شروعی برای جذب مشتریان جدید و اضافه کردن آن‌ها به خانواده‌ی یک کسب‌ و کار است. البته این موضوع را فراموش نکنیم که ایمیل‌ها به منظور حفظ ارتباط با مشتری فعلی نیز بسیار کاربردی هستند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این روش، امکان شخصی‌سازی ایمیل است، به‌ این‌ ترتیب مخاطب احساس نزدیکی بیشتری با کسب‌ و کار داشته و برای تعامل بیشتر مشتاق خواهد بود.

یکی دیگر از دلایل اهمیت استفاده از این ابزار، امکان اجرای آسان روش A/B تست برای انتخاب بهترین شیوه ارتباطی است. تقریباً همه‌ی کاربران اینترنت، دارای ایمیل شخصی یا سازمانی هستند و ماهیت ایمیل برای آن‌ها شیوه‌ای برای انجام یک کار مهم و ضروری است. بنابراین می‌توانید نوع جدیدی از ارتباط را با مخاطبان خود پایه‌گذاری کنید.

ایمیل مارکتینگ ارزان و سریع است، بیشترین بازگشت سرمایه را در مقایسه با انواع دیگر روش‌های بازاریابی دارد و قابل هدف‌گذاری به صورت مستقیم است. از طرفی به‌راحتی می‌توانید رفتار مخاطب را رصد و برای بهبود ارتباط از آن استفاده کنید

بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ خارجی

سرویس دهنده های ایمیل مارکتینگ بسیاری طراحی شده‌اند که هدف همگی آن‌ها بهبود فرایند ساخت و ارسال ایمیل‌ است. چالش اصلی این‌جاست که تمامی این سرویس‌ها پولی هستند و برای پرداخت هزینه‌ی دلاری با مشکلات زیادی روبرو خواهید بود. 

از جمله بهترین سرویس‌های ایمیل مارکتینگ خارجی که در چند سال اخیر جزو برترین‌ها بوده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- Constant Contact

یکی از بهترین سرویس ‌های ایمیل مارکتینگ است که کاربری بسیار آسانی دارد و به راحتی می‌توانید لیستی از ایمیل‌های مخاطبان، الگوهای ایمیل، تقویم بازاریابی و بسیاری موارد دیگر را در آن ایجاد کنید. هزینه استفاده از Constant Contact از ۲۰ دلار در ماه آغاز می‌شود.

سرویس ایمیل مارکتینگ constantcontact

۲- Sendinblue

یک نرم‌افزار بازاریابی برای پیام‌کوتاه و ایمیل و جزو سریع‌ترین پلتفرم‌های بازاریابی ایمیلی در اروپاست. استفاده از این پلتفرم بسیار ساده است و می‌توانید ایمیل‌های جذاب و بسیار زیبا بسازید و در صورت نیاز به‌راحتی آن‌ها را ویرایش کنید. با این سرویس می‌توانید روزانه حداکثر ۳۰۰ ایمیل را به‌صورت رایگان ارسال کنید. هزینه استفاده از Sendinblue از ۲۵ دلار در ماه آغاز می‌شود.

۳- Drip

Drip یک نرم‌افزار ایمیلی یکپارچه است که به شما اجازه استفاده از فرم‌های مختلف پاپ‌آپ را می‌دهد. این سرویس خدمات پشتیبانی رایگان دارد اما برای استفاده از خدمات ایمیلی باید حداقل ماهانه ۴۹ دلار پرداخت کنید.

۴- ConvertKit

در این سرویس می‌توانید مشترکان علاقمند به خرید را دسته‌بندی کرده و به‌این‌ترتیب برای آن‌ها ایمیل‌هایی با هدف مشخصی ارسال کنید. ConverKit دارای یک دوره آزمایشی رایگان ۱۴ روزه است، اما پس از آن برای استفاده باید ماهانه ۲۹ دلار پرداخت کنید.

سرویس ایمیل مارکتینگ convertkit

۵- AWeber

سرویس AWeber دارای فیچرهایی فوق‌العاده‌ نظیر RSS و AMP است و بخشی برای دسته‌بندی مشترکین دارد. این برنامه برای ارسال ۵۰۰ ایمیل در روز رایگان است اما برای استفاده از خدمات بیشتر باید ماهانه ۱۹ دلار پرداخت کنید.

سرویس ایمیل مارکتینگ aweber

۶- GetResponse

این سرویس طراحی بسیار ساده‌ای داشته و ایجاد یک کمپین ایمیل مارکتینگ را برای مبتدیان آسان کرده است. تست A/B، ردیابی لغو اشتراک، فرم‌هایی برای پاسخگویی و دسته‌بندی مشترکان از جمله امکانات GetResponse است. دوره آزمایشی ۳۰ روزه است اما برای استفاده‌ی بیشتر باید ماهانه ۱۵ دلار پرداخت کنید.

سرویس ایمیل مارکتینگ getresponse

۷- Mailchimp

یکی از محبوب‌ترین ارائه‌دهندگان سرویس‌های ایمیل مارکتینگ در حهان است و که بخشی از خدمات آن به‌صورت کاملاً رایگان ارائه می‌شود. این سرویس با سیستم‌هایی چون WordPress، Mabento و Spotify سازگار است. هزینه این سرویس برای ۵۰۰ مشترک در روز ماهانه ۱۰ دلار است و با افزایش تعداد مشترکین، بیشتر خواهد شد. دسترسی نامحدود Mailchimpماهانه ۲۹۹ دلار هزینه دارد.

ویژگی‌های یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب

یک سرویس مناسب باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده باشد که بیشترین کارایی را داشته و گزارش‌های کاملی را از رفتار مخاطب در اختیار شما قرار دهد. از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که در این روش بازاریابی اهمیت دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نرخ عضویت در خبرنامه ایمیلی
 • نرخ لغو عضویت
 • نرخ باز کردن ایمیلنرخ پرش
 • نرخ کلیک روی لینک‌ها
 • نرخ تبدیل یا اقدام به عمل
  با توجه به اینکه هر کدام از موارد ذکر شده، برای ارزیابی یک کمپین ایمیل مارکتینگ ضروری است، یک سرویس ایمیل مارکتینگ خوب باید تمامی گزارشات فوق را ارائه کند.

اهمیت انتخاب بهترین سرویس دهنده ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی به تحقق سه هدف اصلی تبدیل (فروش محصولات و خدمات)، آگاهی از برند و ایجاد وفاداری در میان مشتریان فعلی و جدید کمک می‌کند. در این بین، یک سرویس دهنده مناسب می‌تواند روند کار را راحت‌تر کرده و با وجود قابلیت‌های منحصر‌به‌فرد خود، گزارشات جامعی را در اختیار کسب‌‌وکارها قرار دهد.

هر کسب‌وکاری با در نظر گرفتن یکی یا هر سه هدف فوق، ایمیلی را برای مخاطبان خود ارسال می‌کند، بنابراین نوع گزارشات و نوع خدماتی که یک سرویس ارائه می‌دهد، برای ایجاد تغییرات اساسی در راستای بهبود کمپین تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است.

کاربران، آدرس ایمیل خود را در فرم ثبت‌نام وب‌سایت و وبلاگ، عضویت در خبرنامه، دانلود مقاله و صفحات فرود درج می‌کنند و به این ترتیب کسب‌وکارها می‌توانند بانکی از ایمیل‌های مشتریان خود داشته باشند. ایمیل به خواست مشتری در اختیار سازمان مورد نظر قرار گرفته و در نتیجه بازاریابی برای این گروه کاملاً مؤثر و کاربردی خواهد بود.

شما لیستی از ایمیل‌هایی دارید که هر کدام یک مشتری بالقوه هستند، بنابراین بهتر است با بکارگیری یک ابزار اصولی و حرفه‌ای، ایمیلی آماده کنید که در اولین ارسال، بیشترین بازخورد مثبت را داشته باشد. اینجاست که اهمیت انتخاب بهترین سرویس‌ های ایمیل مارکتینگ نمایان می‌شود. چون این ابزارها تنها برای آنالیز کمپین ایمیل‌ مارکتینگ کاربرد ندارند و می‌توان از آن‌ها برای ساخت ایمیل، ارسال گروهی و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد.

اشتراک گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *