• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

گروه کلاهبردان آنلاین چینی (BogusBazaar) اطلاعات و پول ۸۰۰ هزار نفر را سرقت کردند

گروه کلاهبردان آنلاین چینی (BogusBazaar) اطلاعات و پول ۸۰۰ هزار نفر را سرقت کردند

کلاهبرداران چینی با استفاده از فروشگاه‌های آنلاین جعلی که ادعا می‌کنند محصولات برندهای مشهور را با تخفیف‌های باورنکردنی می‌فروشند، اطلاعات شخصی و مشخصات کارت اعتباری حدود ۸۰۰ هزار نفر در اروپا و ایالات‌متحده را به سرقت برده‌اند.

براساس تحقیقات مفصل گاردین با همکاری Die Zeit و Le Monde، مجرمان با ایجاد ۷۶ هزار وب‌سایت جعلی یکی از بزرگ‌ترین کلاهبرداری‌ها در نوع خود را رقم زدند. طبق بررسی کارشناسان این عملیات سازماندهی‌شده و از نظر فنی هوشمندانه بوده است. کلاهبرداران ده‌ها هزار فروشگاه اینترنتی جعلی ایجاد کرده‌اند که کالاهای تخفیف‌دار از برندهایی مانند دیور، نایکی، لاکست، هوگو باس، ورساچه، پرادا و بسیاری از برندهای مطرح دیگر ارائه می‌دهند.

این شبکه کلاهبرداران از دامنه‌های منقضی‌شده برای میزبانی فروشگاه‌های جعلی خود استفاده می‌کردند که به گفته کارشناسان می‌تواند به جلوگیری از شناسایی توسط وب‌سایت‌ها یا صاحبان برند کمک کند.

فروشگاه های آنلاین چینی و کلاهبرداری

نسخه‌های انگلیسی این سایت‌های جعلی از چندین زبان اروپایی مانند فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی پشتیبانی می‌کنند که برای فریب‌دادن خریداران ناآگاه از اروپا و آمریکا طراحی شده‌اند. اگرچه اکنون تقریباً دوسوم از آن‌ها غیرفعال شده‌‌اند، اما محققان می‌گویند که بیش از ۲۲,۵۰۰ سایت هنوز در دسترس هستند و همچنان به کلاهبرداری ادامه می‌دهند.

کلاهبرداران چینی و فروشگاه‌های آنلاین جعلی

یک شرکت امنیت سایبری آلمانی می‌گوید به‌نظر می‌رسد گروهی از برنامه‌نویسان، سیستمی را ایجاد کرده‌اند که به سرعت سایت‌های جدیدی ایجاد می‌کند تا تعداد بیشتری از افراد را به دام بیندازند. این گروه چینی که محققان آن‌ها را با عنوان «BogusBazaar» می‌شناسند، از زمان راه‌اندازی اولین سایت‌های خود در سال ۲۰۱۵، میلیون‌ها پوند، یورو و دلار از قربانیان خود سرقت کرده‌اند.

کلاهبرداری چینی ها از طریق سایت فیک لاگوست

تخمین زده می‌شود که حدود ۴۷۶ هزار نفر جزئیات کارت اعتباری ازجمله شماره امنیتی سه رقمی خود را به اشتراک گذاشته باشند. اما در بسیاری از موارد، کلاهبرداران به دنبال پول قربانیان نبودند. اغلب هنگام پرداخت به مشتریان گفته می‌شد که بانک آن‌ها یا خود وب‌سایت درخواست پرداخت را رد کرده است. بااین‌حال اطلاعات شخصی آن‌ها از جمله نام کامل، آدرس، شماره کارت اعتباری و کد امنیتی سه رقمی همه در دست کلاهبرداران است.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *