• شبکه تخصصی چاپ، بسته بندی و تبلیغات
  • تلفن: 02188283411

بازرسی فروشگاه آمازون بعلت فروش تجهیزات الکترونیکی غیر مجاز

بازرسی فروشگاه آمازون بعلت فروش تجهیزات الکترونیکی غیر مجاز

فروشگاه آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان است که روزانه میلیون‌ها کاربر از آن محصولات موردنظر خود را خریداری می‌کنند. آمازون کالاهای محبوب و متنوعی دارد؛ اما ظاهراً این تنوع فراتر از حد قانونی رفته است و حالا برخی تجهیزات الکترونیکی غیرمجاز نیز در سبد محصولات این فروشگاه در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. همین اتفاق سبب شده است که مراجع قانونی، آمازون را تحت بررسی قرار دهند.

اتفاقی که ممکن است برای فروشگاه آمازون بیفتد

فروشگاه اینترنتی آمازون در سال ۱۹۹۴ توسط «جف بزوس» تأسیس شد و طی چند سال توانست به محبوبیتی بی‌نظیر بین خریداران دست پیدا کند. این فروشگاه طی سال‌های طولانی میزبان محصولات پرطرفداری بوده است، اما به‌نظر می‌رسد که برخی کالاهای غیرقانونی مانند تجهیزات الکترونیکی ایجاد مزاحمت نیز توسط این مجموعه به فروش رسیده‌اند. شواهد حاکی از این هستند که برخی دستگاه‌های ایجاد پارازیت رادیویی در این فروشگاه محبوب آمریکایی موجود هستند.

افراد خطرناک مانند مهاجمان و هکرها می‌توانند از این تجهیزات برای مختل‌کردن ارتباطات، دستکاری هواپیماهای بدون سرنشین، خنثی‌کردن سیستم‌های امنیتی و ایجاد تداخل در شبکه وای‌فای استفاده کنند. این تجهیزات احتمالاً فاقد مجوز کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هستند. 

حالا این کمیسیون اعلام کرده که تحقیقات خود را در این زمینه شروع کرده است: «ما درحال انجام چندین تحقیق از خرده‌فروش‌ها ازجمله آمازون، پیرامون نقض احتمالی قوانین کمیسیون ارتباطات در رابطه با بازاریابی و فروش تجهیزات فاقد مجوز FCC هستیم.»

کمیسیون ارتباطات فدرال قوانین سفت‌وسختی برای تأیید این تجهیزات الکترونیکی دارد. حضور این دستگاه‌ها در بازار لزوماً بد نیست؛ اما افراد خرابکار می‌توانند از آن برای ایجاد اختلال در بسیاری از ارتباطات حیاتی استفاده کنند. آمازون هنوز به این اتفاقات واکنش رسمی نشان نداده است، اما اگر جرم آن‌ها ثابت شود، امکان دارد که جریمه‌ای سنگین را برای این مجموعه شاهد باشیم.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *