• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

کارمندان مایکروسافت کشور چین را به مقصد دیگری ترک می کنند

کارمندان مایکروسافت کشور چین را به مقصد دیگری ترک می کنند

افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده و چین باعث شده تا مایکروسافت از برخی کارکنان مستقر در این کشور آسیایی بخواهد به کشور دیگری نقل مکان کنند. پکن و واشنگتن در حال حاضر بر سر فناوری‌هایی مثل هوش مصنوعی و نیمه‌رسانا با تنش مواجه هستند. ایکروسافت از ۷۰۰ تا ۸۰۰ کارمند خود که در حوزه یادگیری ماشینی و مسائل مرتبط با رایانش ابری فعالیت خواسته تا محل سکونت خود را تغییر دهند.

یکی از سخنگویان این شرکت در ایمیلی به رویترز بدون اشاره به تعداد کارکنان گفت: «ارائه فرصت‌های داخلی بخش معمولی از مدیریت کسب‌وکار جهانی ما است. در بخشی از این فرایند ما فرصت انتقال داخلی را برای دسته‌ای کارکنان فراهم کردیم.»

مایکروسافت می‌گوید به حضور در چین متعهد است و به فعالیت در این بازار و دیگر بازار‌ها ادامه می‌دهد.

وال‌استریت ژورنال به نقل از افراد مطلع می‌گوید کارکنانی که به نظر با درخواست نقل مکان مواجه شده‌اند بیشتر افرادی با ملیت چینی هستند و گزینه‌هایی مثل انتقال به آمریکا، استرالیا، نیوزلند را پیش روی خود دارند.

مایکروسافت در حالی به این اقدامات روی آورده است که روابط آمریکا و چین در پی اعمال تعرفه‌های جدید گمرکی در دولت بایدن تاریک‌تر شده است. دولت بایدن در حال حاضر تعرفه بالایی را برای واردات باتری خودروهای الکتریکی، چیپ‌های کامپیوتری و محصولات پزشکی از چین در نظر گرفته است.

گزارش دیگری از رویترز نیز که اواخر ماه جاری منتشر شده است می‌گوید وزارت بازرگانی آمریکا در حال بررسی یک اقدام رگولاتوری تازه برای محدود کردن صادرات مدل‌های اختصاصی یا منبع بسته‌ای است که نرم‌افزار یا داده‌های آنها پنهان هستند.

اشتراک گذاری:

رد پالت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی رد پالت سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی رد پالت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *