• رد پالت، پالتی برای تمامی کسب و کارها
  • تلفن: 02188283411

مایکروسافت: چین قصد دارد با هوش مصنوعی انتخابات آمریکا را مختل کند

مایکروسافت: چین قصد دارد با هوش مصنوعی انتخابات آمریکا را مختل کند

بر اساس گزارش گاردین، مایکروسافت در یک گزارش تحقیقاتی گفته که انتظار دارد گروه‌های سایبری تحت حمایت دولت چین، انتخابات پرمخاطب در سال ۲۰۲۴ را هدف قرار دهند و کره شمالی نیز در آن دخالت داشته باشد.

مایکروسافت هشدار داده که چین تلاش خواهد کرد با محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی، انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و هند را مختل کند. ظاهراً چینی‌ها در حال تمرین این کار با انتخابات ریاست جمهوری در تایوان بوده‌اند.

مایکروسافت می‌گوید که چین احتمالاً از طریق شبکه‌های اجتماعی به ساخت و انتشار محتوایی خواهد پرداخت که توسط هوش مصنوعی و به نفع این شرکت تولیدشده باشند. این شرکت همچنین اضافه کرد که تأثیر محتوای ساخته‌شده با هوش مصنوعی ناچیز است، اما هشدار داد که این روند ممکن است تغییر کند.

یک گروه تحت حمایت چین به نام Storm 1376 که همچنین با عناوین Spamouflage یا Dragonbridge نیز شناخته می‌شود، به گفته مایکروسافت در طول انتخابات تایوان بسیار فعال بوده است. تلاش‌های این گروه برای تأثیرگذاری بر انتخابات شامل انتشار صدای جعلی از یکی از نامزدها در یوتیوب بوده که از نامزد دیگری حمایت می‌کرد. مایکروسافت گفت این کلیپ که توسط یوتیوب حذف شده است، «احتمالاً توسط هوش مصنوعی تولید شده است.»

مایکروسافت همچنین در این گزارش گفت که چین قبلاً در انتخابات ریاست‌جمهوری تایوان که ژانویه برگزار شده بود، تلاش کرده تا یک کمپین اطلاعات نادرست تولیدشده توسط هوش مصنوعی را انجام دهد. علاوه بر این، به گفته مایکروسافت این اولین بار است که یک نهاد دولتی از محتوای ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی در تلاش برای تأثیرگذاری بر انتخابات کشورهای خارجی استفاده می‌کند.

اشتراک گذاری:
رسانه خبری شبکه رد پالت
رسانه خبری شبکه رد پالت
هدف ما در تحریریه ردپالت آگاهی، اطلاع رسانی و نشر اخبار تخصصی کسب و کارهای مرتبط است. شما هم می توانید به ما بپوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *